за нас

Xinxiang Yuanhang настава опрема Co, Ltd се фокусира на квалитетот на производот, строго ги контролира трошоците за производство, и прави клиенти задоволни. Нашата цел е да се одржуваат тесна соработка со клиенти во долг рок. Одговара на "хуманизирано интегритет управување дух, на извршување на совршеност", "морам да нема луѓе, сум надарен, надарени луѓе што се промени", за да се обезбеди најдобар квалитет на услуги за клиенти! Ние сме во потрага очекуваме да нивните вредни коментари и предлози од секој пријател, рака под рака со нови и стари клиенти и да се создаде подобро утре! Ги преземе работите во земјата и странство, добредојде кориснички цртежи и примероци! Добредојдовте да се распрашува преговара!

Yuanhang настава опрема има акумулирано богато искуство во областа на биолошките режење и други лабораториски материјали и опремата за производство и продажба, и има силна техничка сила и силна можности за развој на производот. Тоа е широко се применува експериментална настава во институциите на високото образование и основни и средни училишта во земјата и во странство, како што се земјоделството, шумарството, сточарството, медицина, нормално училишта, научно-истражувачки институции, итн, кој вклучува различни полиња на образованието.

На производот: микроскопски примероци, животински и растителни примероци, животински и растителни примероци, органски материјали вградени примероци (кристал примероци), моделот (медицински експериментална настава модел, настава модел), хуманата патологија, хистологија и ембриологија, паразитологија, медицина, микробиологија, знак на Фитопатологија, зоологијата и ботаниката класа микроскопски слајд, анатомски примерок, анатомски примероци, plastication примероци од секоја вина, анатомија модел, васкуларна фрлија примероци и други производи.

Инжинерство: изградба на биохемиски физика лабораторија, изградбата на кампусот радио, и изградбата на мултимедијални училници.

Хербариум вклучува: собирање сала примерок, медицински колекција сала примерок, лист колекција примерок сала, biorecorve музеј, музеј примерок на животните, хербариум, животни и собирање сала растителни примерок, симулирани еколошки примерок музејот, еколошки парк, биолошки градина, хербариум, историски соба, географски соба, итн

Професионално производство: примероци, патолошки примероци, патолошки примероци, хистолошки пресеци, plasticizing примероци, био чипови, коска примероци, парче паразити, микробиолошки парче, парчиња на кинеската медицина, растителни парчиња, микроскоп слајдови, микроскопски делови, патолошки и патолошки примероци, примероци, биолошки примероци, оддел Фитопатологија, растителни патологија, животински патологија, хуманата патологија биопсија, биолошки микроскоп слајд, оддел за животни, за животни хистологија, паразит оптоварување, микробиолошки оптоварување, микробиолошки брис, кинески делот наставата медицина, медицински оддел, настава делови, бруто примероци, примероци, примероци, леано примероци, ламиниране фабрика примероци, соголување примероци, анатомски примероци, пресек примероци, примероци од инсекти, животинско примероци, инекции примероци, пеперутки, суво примероци, ембрион, примерок, примерок, дел биологија, хистологија и ембриологија сече парче, ботанички дел, живот историја примерок, ботанички секција, медицински паразитологија секција, секција микробиолошки, биолошки примерок, паразит примерок, биолошки микроскоп, микроскоп, астрономски очила, очила, примерок шишиња, петриеви садови, чаша, и хемиски стакло.Претплатете се на нашиот билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

Следете нас

на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05