Mixed Set Prepared Educational Microscope 10pcs Plant Pollen Slides factory and manufacturers | Yuanhang

Мешани Постави Подготвени Образовни микроскоп полен Слајдови 10pcs растенијата

Краток опис:

Поленот е во ред да груб прашкаст супстанција содржи поленови зрна кои се од машки пол microgametophytes на семе растенија, кои произведуваат машки гамети (сперма). Поленови зрна имаат тешко слој направен од sporopollenin која ги штити gametophytes за време на процесот на нивното движење од stamens на толчникот на цветни растенија, или од машки конус на женски конус на зимзелени растенија. Ако полен земјиште на компатибилен толчникот или женски конус, што 'рти, за производство на полен цевка која т ...


детали за производот

Тагови производ

Pollen is a fine to coarse powdery substance comprising pollen grains which are male microgametophytes of seed plants, which produce male gametes (sperm cells). Pollen grains have a hard coat made of sporopollenin that protects the gametophytes during the process of their movement from the stamens to the pistil of flowering plants, or from the male cone to the female cone of coniferous plants. If pollen lands on a compatible pistil or female cone, it germinates, producing a pollen tube that transfers the sperm to the ovule containing the female gametophyte. Individual pollen grains are small enough to require agnification to see detail.

Димензии: 1 "x 3" (25.6mm x 75.2mm)
Sample name is marked on each slide.
Plastic slide storage box included
Manufactured under ISO 9001 quality control standard
The label on the slides : 22x22mm on the right ,
Usually the left slide is blank ,we alos can put your company logo on the slides left .
LOGO can be OEM .

 

Растенијата каталог полен слајдови
цветен полен никне за управување со отпад чај цветен полен за управување со отпад
пченица полен за управување со отпад ориз цветни полен за управување со отпад
Brassica campestris полен за управување со отпад круша цветен полен за управување со отпад
luffa aegyptiaca полен за управување со отпад праска цветен полен за управување со отпад
Impatiens sp полен за управување со отпад божур цветен полен за управување со отпад
бор полен за управување со отпад Пајонија lactiflora Пал цветен полен за управување со отпад
пченка полен за управување со отпад бор цветен полен за управување со отпад
пченка полен комора CS Citrus reticulata цветен полен за управување со отпад
Hippeastrum aulicum цветен полен за управување со отпад памук цветен полен за управување со отпад
Pinus massoniana цветен полен за управување со отпад Шафран Crocus цветен полен за управување со отпад
lacebark бор цветен полен за управување со отпад Мека бела пченица цветен полен за управување со отпад
праска цветен полен ртење за управување со отпад пченка цветен полен за управување со отпад

Пакување:

Wooden box : 25/30/50/100 pieces

пластична кутија: 5/15/25/30/50/60/100 парчиња

MOQ: 50 парчиња за секој тип


 • Тема:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05