100pieces Prepared Microscope Histology Slides Set In Plastic Box factory and manufacturers | Yuanhang

100pieces Përgatitur Mikroskopi Histologjia Slides vendosur në kuti plastike

Përshkrim i shkurtër:

Set of 100 prepared slides, including plants, insects, and animal tissues, used in biological education Samples preserved in cedar plastic box and sealed with a coverslip to preserve specimens and prevent contamination Labeling provides specimen identification Slides are composed of optical glass for clear viewing Set comes in fitted plastic storage box to prevent breakage and ease handling Different kinds of slides include normal tissue;human pathological slides; micro-organisms and genetic...


Detail Product

Produkt Tags

Set prej 100 slides përgatitur, duke përfshirë bimët, insektet, dhe indet shtazore, të përdorura në e arsimit biologjike
Samples preserved in cedar plastic box and sealed with a coverslip to preserve specimens and prevent contamination
Labeling provides specimen identification
Slides are composed of optical glass for clear viewing
Set comes in fitted plastic storage box to prevent breakage and ease handling

Llojet e ndryshme të slides përfshijnë indet normale; slides patologjike e njeriut; mikroorganizmat dhe gjenetikë slides; algave, kërpudhave, mosses dhe ferns bimë rrëshqet; botanikë dhe zoologji slides; Histologji kafshëve dhe slides embriologjisë.

                                                        mixed box set for 100pcs catalog
1.Root tip i bimëve LS 51.Motor fund plate WM
rrënja 2.Young e plantT.S. 52.Spinal kurrizit TS
3.Apical bud LS 53.Nerves trungu LS
4.Stem i Cucurbita moschata LS 54.Corpus ventriculi Sec.
5.Stem i monocotyledon TS 55.Kidney i LS
6.Stem i Dicotyledon TS 56.Artery dhe venë Sec.
7.Stem i xylophyta Dicotyledon TS 57.Intestine i TS
8.Lower Epiderm e fletë të horsebean WM 58.Ciliated epiteli i gushë TS
9.Penicillium WM 59.Lymph nyje Sec.
10.Leaf i Ligustrum lucidum TS 60.Lung Sec.
11.Chlamydomonas WM 61.Pancreas TS
12.Three lloje të baktereve 62.Testis TS
13.Microzyme WM 63.Ovary i Sec.
14.Planaria TS 64.Sperm i shpifjeve
15.Earthworm TS 65.Agaricus Sec.
16.Root tip i Allium CEPA LS 66.Volvox WM
17.Mitosis i Neni kafshëve. 67.Aspergillus WM
18.Nostoc komunës WM 68.Seed i Zea mays LS
19.Eggs i shirit solium WM 69.Leaf i Hydrilla verticillata LS
20.Euglena 70.Paramecium
21.Fly krahut Qelizat 71.Epidermal e Kafshëve WM
22.Leaf i Pinus TS qelizë 72.Bone sek.
23.Plasmodesmus Sec. 73.Fly këmbë
24.Conjugation i Spirogyra WM 74.Hydra LS
25.Simple-qelizë e vezës së Frog Sec. 75.Hydra TS
26.Spore i Equisetum arvense WM 76.Ascaris CS
27.Nostoc WM 77.Pollen-kryerjen këmbën e mjaltit WM
28.Lichen Sec. 78.Mouthpart e mjaltit WM
29.Polliondium i Funaria LS 79.Mouthpart i housefly WM
30.Honeybee krahut 80.Large zorrëve TS
31.Earthworm CS 81.Mouthpart i Mushkonja WM
32.Funaria fletë 82.Escherichia coli shpifjeve
33.Frond i Marchantia Sec. 83.Rotifera WM
34.Cyphella i Marchantia Sec. 84.Letter e WM
35.Pollen rritje WM 85.Epiderm i Allium WM
36.Ovary i Lilium TS 86.Spirogyra WM
37.Matuer tjetër me i Lilium TS Qelizat 87.Epithelium e cavitas Oris të HumanW.M.
38.Flower i Capsella bursa-pastoris WM 88.Zygote i Ascarid lumbricoide WM
39.Pollen i Brassica campestris var.oleifera WM 89.Rhizopus WM
40.Leaf i Jasminum nudiflorum TS 90.Chromosome i WM njerëzor
41.Simple squamous epiteli Sec. 91.Meiosis akridi Sec.
42.Stratified squamous epiteli Sec. 92.Cyclops
43.Skin e Njeriut (show flokët gjëndër) Sec. 93.Berry Hair WM
44.Skin e Njeriut (show djerse gjëndër) Sec. 94.Bird pendë
45.Dense indit lidhor (pjezë LS) sek. 95.Ant WM
46.Loose lidhës WM ind 96.Fruitfly WM
47.Blood i shpifjeve Human 97.Fruit i Ficus Carica TS
48.Skeletal muskujve LS & TS 98.Aphis
49.Smooth muskujve islolated WM 99.Fish gill CS
50.Cardiac muskujve Sec. 100.Rat bisht CS

Kompania jone

Zyra mikroskop Fetë Lab

Kompania jonë kanë tyre fabrikë të pavarur dhe laboratorike të avancuar, paketimi i pavarur i përsosur dhe mënyra e shpejtë e transportit konsumatorëve mirëpritur për të vizituar dhe produkte me porosi të gjithë botën.

 


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Regjistrohu për gazetën tonë

  Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

  Na ndiq

  në mediat tona sociale
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05