Metodat e prodhimit Showcase

mostra insekteve për ekspozitë janë përdorur kryesisht për popullarizimin e njohurive insekteve, mësimdhënies dhe vizituar. Metoda e prodhimit është se ekzemplarët e insekteve janë të rregulluar në kutinë e mostër ekspozitë, sipas rendit të tyre të zhvillimit të jetës, të tilla si vezë, moshave të ndryshme të larvave, krizalidët dhe të rriturit. Në të njëjtën kohë, materialet përkatëse gjithashtu duhet të vendoset në kutinë: gjethet e bimëve viktimave, armiq natyrore, fotot për parandalimin dhe trajtimin, dhe si.

Publiku me një kuti të mostrave ekspozitë do të jetë në gjendje për të kuptuar një pasqyrë të jetës së insekteve, si dhe marrëdhëniet me mjedisin, armiqve natyrore. ekzemplarët e insekteve të prodhuara në kutinë ekspozitë, nevoja për llojet e krahëve, ju nuk keni nevojë të përdorni insekt ylli gjilpërë fikse. Por mostër tërhiqet, banesë në të gjithë skenën, me thumba të vërtetë mbështetën sjellje krahë gjoks.

Thatë krimbi shemb, vendoset në vendin e duhur në kutinë ekspozitë. Larvat, vezë, pupae mund të prodhohen me metodën e inflacionit, por gjithashtu mund të përdoret për të dip mostra, por të jetë e mbyllur. mostra zhytur e metodave të veçanta janë si më poshtë: Së pari mostrave në kacekë të mira qelqi cilësi, të vendosur jashtë në mostrën në pambuku ose shkumë të ngjyrave të ndryshme në mënyrë që insektet të mos mund të lëvizni në shishe qelqi dhe pastaj të përdorin pipëz saldimi alkoolit ose oksidimi hundëz, xhami hapjes fund të butë, piskatore u tërhoq në një gojë shumë të vogël, me një shiringë në zgjidhjen e ruajtjes, dhe pastaj të përdorin gojë butë zjarri për të shëruar. Fix sipas nevojës në kuti ekranit.

Ju gjithashtu mund të përdorni metodën e qelqi, të ngjashme me kutinë e ekspozitës, por pa pambuk, xhami është përdorur sipër dhe poshtë modelin

 


Ora Post: Aug-31-2018

Regjistrohu për gazetën tonë

Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

Na ndiq

në mediat tona sociale
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05